Strona dla festiwalu książki

Festiwal Księgarń Kameralnych współtworzą poznańscy księgarze z 7 poznańskich księgarni – Bookowski, Księgarni z Bajki, Księgarni Pasja, Księgarni Liber, Bookarest, Księgarni Medycznej Dom Zdrowia i Arsenału. Celem inicjatywy jest zachęcenie mieszkańców Poznania do odkrywania tych fantastycznych miejsc pełnych ciekawych ludzi i pasjonujących książek.

Projekt realizowaliśmy wspólnie z Agencją Cappibara.

Data realizacji

2022

Najważniejsze informacje o projekcie

  • mapa z oznaczeniem poznańskich księgarń
  • lista poznańskich księgarń kameralnych
  • informacje o festiwalu i aktualne wydarzenia

Opis realizacji

Strona internetowa dla poznańskiego festiwalu księgarń została wdrożona w builderze Elementor PRO. Jej głównym wymaganiem była łatwość wyszukania zbliżających się wydarzeń wraz z mapą Poznania, na którą zostały naniesione księgarnie biorące udział w tym wydarzeniu.

Cała strona została zaprojektowana, aby wyglądała niczym wirtualny plakat. Było to wyzwanie, któremu udało się sprostać. Jej graficzny charakter musiał zostać oddany na wszystkich rozmiarach urządzeń, zarówno komputerach, jak i tabletach i telefonach.

Zbudowaliśmy tu również kalendarz wydarzeń z opisami eventów i sylwetkami autorów. Strona miała też zachęcać kolejne księgarnie, aby dołączały do wydarzenia. W tym celu dodaliśmy formularz kontaktowy.

Odwzorowanie stylu drukowanego plakatu

Twórcom wydarzenia bardzo zależało na tym, aby wygląd, jak i poruszanie się po stronie oddawało charakter drukowanego plakatu. Tak wymagające oczekiwanie udało się osiągnąć dzięki kreatorowi Elementor PRO, jak i umiejętnościom pisania dedykowanego kodu.

Narzędzie to, poza z góry zdefiniowanymi funkcjami, daje możliwość dostosowania projektu przy wykorzystaniu własnego kodu. Nasz zespół wdrożył stronę łącząc obie te techniki i tym samym odwzorował przygotowany projekt graficzny 1:1 uzyskując niepowtarzalny efekt.

Dzięki umiejętności pisania kodu i znajomości narzędzi do budowania stron, jesteśmy w stanie wdrażać wymagające projekty graficzne 1:1.

Agencja Wordpress - Marek Kołodziejczyk

Marek Kołodziejczyk

Programista Wordpress

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne