Zakres usług

Rodzaje stron

Responsywne strony www - dobry widok na każdym urządzeniu

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że responsywne strony internetowe to dziś standard dla użytkowników sieci. Według najnowszych danych (www.forbes.com), ponad 50% ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych – jak smartfony i tablety. 

Responsywność to zdolność strony internetowej do automatycznego dostosowania się do różnych rozmiarów ekranów i urządzeń. Dzięki temu użytkownicy mogą komfortowo przeglądać Twoją stronę zarówno na laptopie, jak i na telefonie komórkowym; przy zachowaniu pełnego dostępu do treści i funkcjonalności.

Poprawa konwersji

Badania pokazują, że strony stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych mają wyższe wskaźniki konwersji. Responsywność stanowi duże ułatwienie dla użytkowników m.in w procesie przeglądania produktów i dokonywania zakupów online. 

Responsywne strony mają korzystny wpływ na SEO

Wyszukiwarki, takie jak Google, preferują strony stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych (mobile-first). Responsywność przyczynia się więc do lepszego pozycjonowania w wynikach wyszukiwania.

Poprawa doświadczenia użytkownika

Dzięki responsywnej stronie Twoi użytkownicy nie muszą męczyć się z przesuwaniem i przybliżaniem, aby odczytać jej zawartość. Są zatem bardziej skłonni skorzystać z Twojej oferty czy polecić Twoje usługi swoim partnerom biznesowym.

Responsywne strony to mniejszy bounce rate

Strony bez zoptymalizowanych widoków mobilnych, są dziś uznawane przez wielu użytkowników za przestarzałe. Nie ma w tym nic dziwnego. Nikt z nas nie lubi stron, które są nieczytelne, wymagają odwrócenia ekranu, a popupy, które się pojawiają nie mają widocznego krzyżyka do zamknięcia.

Takie strony niewątpliwie powodują frustrację u użytkowników i w efekcie zwiększają wskaźnik opuszczeń strony (bounce rate). Dzięki odpowiedniemu dostosowaniu widoków, zachęcasz użytkowników do pozostania na stronie dłużej.

Mając na uwadze wszystkie powyższe informacje, responsywność traktujemy priorytetowo. Jako eksperci w dziedzinie projektowania i wdrażania stron internetowych, możemy zaoferować nie tylko estetyczne kreacje, ale przede wszystkim takie, które działają sprawnie i intuicyjnie na każdym ekranie.

Dzięki nam, Twoja strona bez problemu sprosta wszelkim wyzwaniom technologicznym. Napisz do naszego zespołu >