Zakres usług

Rodzaje stron

Optymalizacja szybkości strony

Szybka strona www? To możliwe!

Użytkownicy Internetu oczekują, że Twoja strona będzie się szybko ładować, a każde opóźnienie może skutkować utratą potencjalnych klientów. Dlatego optymalizacja szybkości serwisu na platformie WordPress jest niezwykle istotnym krokiem w zapewnieniu doskonałego doświadczenia użytkownika i efektywnego funkcjonowania witryny.

Dlaczego szybkość ma znaczenie?

Utrzymanie uwagi użytkownika

Użytkownicy internetu mają ograniczoną cierpliwość. Jeśli strona ładuje się zbyt długo, istnieje duże ryzyko, że opuszczą ją i skierują się gdzie indziej.

Wpływ na pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony jest ważnym czynnikiem, który wpływa na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Google preferuje strony, które działają sprawnie i szybko.

Zwiększenie konwersji

Szybkie ładowanie się strony zwiększa szanse na konwersję odwiedzających ją klientów.

Jak optymalizować szybkość na WordPress?

Wybór dobrego hostingu

Wybór odpowiedniego dostawcy hostingowego ma ogromne znaczenie. Wybierz hosting, który oferuje szybkie serwery oraz odpowiednie zasoby dla Twojej witryny. W naszej agencji polecamy hosting LH, skorzystaj z naszego kodu zniżkowego:
KOD RABATOWY -20%:

LH-20-144098

Minimalizacja i kompresja grafik

Zbyt duże lub nieskompresowane obrazy mogą spowolnić ładowanie strony. Upewnij się, że grafiki są zoptymalizowane i dostosowane do wyświetlania na stronie.

Unikaj nadmiaru wtyczek

Nadmierne korzystanie z wtyczek może obciążyć witrynę. Wybierz tylko niezbędne narzędzia i regularnie przeglądaj listę wtyczek, aby usunąć te, które nie są używane.

Aktualizacje systemowe

Regularne aktualizowanie WordPressa oraz czyszczenie bazy danych może poprawić wydajność witryny. Możemy zrobić to za Ciebie w ramach Pomocy Technicznej

Minimalizacja i optymalizacja kodu

Upewnij się, że kod źródłowy jest zoptymalizowany, a wszelkie zbędne elementy są usunięte.

Zastosowanie CDN (Content Delivery Network)

CDN pozwala na dostarczanie treści z serwerów znajdujących się bliżej użytkownika, co skraca czas ładowania strony.

Testowanie szybkości strony

Regularne testowanie szybkości strony za pomocą narzędzi takich jak Google PageSpeed Insights, pozwala na monitorowanie postępów i wprowadzanie dalszych usprawnień.

Inwestycja w szybkość witryny to inwestycja w zadowolenie i zaufanie użytkowników, a także w lepsze pozycjonowanie i konwersje. 

Napisz do nas, żeby rozpocząć współpracę nad tworzeniem Twojej nowej (zoptymalizowanej pod względem szybkości) strony www.