Wsparcie dla startupów

Gdy jest już pomysł na biznes i zespół do jego realizacji, czas na uzasadnienie biznesowe.

Od wielu lat pomagamy projektom z różnych branż w przygotowaniu analiz i tworzenia dokumentacji dla inwestorów zgodnie z najnowszymi wymaganiami.

Marek Kołodziejczyk
Marek Kołodziejczyk
Analityk biznesowy

Częste wątpliwości

Każda branża jest specyficzna i wymaga specjalistycznej wiedzy. Warto jednak spojrzeć na ten aspekt z szerszej perspektywy.

 

Zarówno produkt, czy usługa, jak i kompetencje zespołu są wyjątkowe, jednak realia i wymagania w których operujemy są zbieżne.

 

Stąd też jesteśmy w stanie pomóc firmom z różnych branż, gdyż wymagania inwestorów, co do analiz czy narzędzi są powtarzalne. Naszym zadaniem jest połączenie wyjątkowości każdego projektu z wymaganiami inwestorów, którzy posługują się specyficznym językiem i oczekują powtarzalnych dokumentacji projektowych. 

Spora większość dokumentacji będzie spójna dla każdego projektu. Oczywiście zdarza się, że sam projekt jest na tyle innowacyjny, że podstawowa dokumentacja nie będzie w stanie w jasny sposób przedstawić zasady działania, czy założeń projektu.

 

Może być też tak, że sam inwestor wymaga od projektu przygotowania specyficznych analiz. Jednak najczęściej zdarza się, że duże fundusze inwestycyjne posiadają swoje szablony dokumentacji, do których musimy się dopasować.

Możemy znaleźć wiele form finansowania, a nawet kategorii inwestorów specjalizujących się w finansowaniu projektów na różnych etapach rozwoju.

 

Zanim wybierzemy potencjalnego inwestora warto wykonać podstawową analitykę produktową. Powoli to stworzyć bazowe narzędzia o które poprosi inwestor, ale również pomoże nam lepiej dobrać finansowanie którego potrzebujemy.

 

Lista dostępnych funduszy w Polsce (lista nie jest skończona): LISTA

 

Jest to naturalny krok w rozwoju firmy. Często myślimy, że finansowanie jest przeznaczone jedynie dla nowych i innowacyjnych projektów. Nic bardziej mylnego.

 

Dokumentacja inwestorska dla działających firm będzie różna od nowych projektów.

 

Tutaj będziemy w głównej mierze bazować na zebranych już rzeczywistych danych, a nie jedynie na predykcjach. Przy takich firmach oczekiwania inwestorów są większe, a same kalkulacje muszą być bardzo konkretne. 

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić

Możemy Cię wesprzeć na każdym etapie rozwoju Twojej działalności. Zarówno wtedy, kiedy dopiero zaczynasz, jak i wtedy kiedy chcesz pozyskać inwestora czy zoptymalizować działania Twojej firmy

Masz pomysł na biznes ale nie wiesz od czego zacząć?

W tym kroku pomożemy Ci zweryfikować Twój pomysł poprzez konsultacje biznesowe lub warsztaty Discovery, w trakcie których stworzymy strukturę oraz zakres projektu i przeanalizujemy szanse i ryzyka na jego powodzenie.

Przy użyciu odpowiednich narzędzi sprawdzimy na ile projekt jest zasadny biznesowo oraz jakie zasoby są kluczowe do jego realizacji.

Analityka produktowa

Każdy pomysł na biznes w pewnym momencie musi wykonać analizę, aby móc oszacować wielkość swojego rynku, poznać konkurencję oraz ustalić flow swojego projektu. Dobrze wykonana analiza pozwoli zaoszczędzić środki i czas, a najczęściej również dokonać skalkulowanego zwrotu swojej działalności.

Na rynku znanych jest wiele narzędzi. Zakres naszej analizy pokryje wszystkie obszary wymagane przez inwestora.

Pomoc w przygotowaniu dokumentacji dla inwestora

Każdy inwestor posiada wypracowany przez siebie wzór dokumentacji lub wymagań. Wiele z elementów jest spójna pomiędzy inwestorami, jednak nie tożsama.

Dlatego tak ważne jest, aby precyzyjnie i zwięźle udzielić informacji dotyczącej naszego projektu. Należy pamiętać, że nie uda nam się spełnić wymagań pomijając etap analizy biznesu. Z tego też powodu, istnieje standaryzacja narzędzi analitycznych.

Prezentacja inwestorska

Coraz częściej zdarza się, że inwestor w pierwszej kolejności poprosi o przesłanie lub zaprezentowanie teaser’a inwestycyjnego lub prezentacji pitch deck.

Najczęściej mamy tylko jedną szansę dobrze się zaprezentować, dlatego przejrzysta prezentacja zawierająca tylko najważniejsze obszary jest kluczem do sukcesu. W naszych realizacjach korzystamy z najnowszych trendów, ale też z psychologii sprzedaży i reklamy.

Przygotowanie do wystąpienia przed inwestorami

Dobrze opracowana prezentacja jest bardzo ważna, ale właściwe jej zaprezentowanie jest równie istotne.

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w szkoleniach z wystąpień publicznych. Pamiętajmy, że inwestorzy wybierają człowieka, nie projekt. Stąd pewna postawa i umiejętność zapanowania nad stresem będą nieocenione. Podczas naszej współpracy opracujemy flow prezentacji oraz przećwiczymy wystąpienie.

Doradztwo biznesowe

Czasem nie wiemy od czego zacząć, a czasem mamy bardzo konkretną potrzebę. Możesz skonsultować swój projekt na każdym jego etapie bez obawy o poufność samego projektu.

Nasz zespół składa się z seryjnych, wieloletnich przedsiębiorców i do tej pory wspomagaliśmy ponad 60 projektów. Podczas konsultacji pomożemy ustalić dalszy plan działania.

Nasze realizacje

Zerknij, jak prezentują się nasze wybrane realizacje – prezentacje firmowe, pitch decki, prezentacje na eventy, szablony firmowe Power Point lub Google Slides. Tutaj znajdziesz ich jeszcze więcej.